Jak samodzielnie zrobić taras?

druga generacja kompozytu

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami a wraz z nią plany o porządkach w przydomowym ogrodzie. Aby w pełnym komforcie móc z niego już niedługo korzystać, warto teraz zainteresować się tematem tarasu, o którym w tej strefie marzymy przecież od dawna.

Okazuje się, że taras można wykonać samodzielnie i wcale nie trzeba posiadać do tego specjalnych umiejętności czy wiedzy. Dzisiaj producenci oferują nam tak wiele rozwiązań, że z powodzeniem udaje się tworzyć oazę relaksu i zabaw na świeżym powietrzu przy odrobinie zapału i chęci.

Idealny taras stworzymy z desek drewnianych. Jednak dla tych, którzy nie bardzo chcą zajmować się pielęgnacją i częstą konserwacją w pełni naturalnego drewna lepszym rozwiązaniem będzie druga generacja kompozytu. To panele tarasowe stworzone zgodnie z najnowszą technologią. Nie nagrzewają się pod wpływem padania promieni słonecznych i są całkowicie odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Do tego są łatwe w utrzymaniu i trwałe. Bez problemu będą służyć nam przez długi czas.

Kiedy mamy już wybrany materiał na taras, warto teraz pomyśleć o samym planie zagospodarowania ogrodowej przestrzeni. Należy więc wyznaczyć teren, na którym powstanie taras i dokładnie go oczyścić. Dobrym pomysłem jest wyłożenie podłoża specjalną folią oraz kamykami, które zapobiegną przedostawaniu się niechcianych szkodników, ale również będą stwarzać optymalne warunki dla trwałości tarasu.

Kolejnym krokiem jest stworzenie stelaża. Uznaje się, że najlepsza konstrukcja to taka, która powstała nad ziemią około 15-25 cm. Wtedy deski kompozytowe idealnie połączą się z całą strukturą. Sam montaż desek kompozytowych wyjaśni nam ich producent podczas zakupu. Zapewniamy jednak, że nie jest to zadanie kłopotliwe. Wystarczą dwa dni roboty, by cieszyć się klimatycznym tarasem we własnym ogródku. Od teraz możesz na nim urządzać grilla, wypoczywać na leżaku z książką w dłoni albo rozstawić basen i oddać się w pełni wodnej zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *