Jak sportowcy się suplementują?

trener osobisty

W dzisiejszych latach sport i zdrowy tryb życia stają coraz bardziej modne. Wystarczy spojrzeć na to, ile w ostatnich latach otworzyło się nowych siłowni, na których oprócz stref z ciężarami i bieżniami prowadzone są liczne zajęcia dla osób w różnym wieku. Zdrowy tryb życia to jednak nie tylko uprawianie jakiegoś sportu kilka razy w ciągu tygodnia. Dla osób, które chcą osiągnąć większe efekty lub dla których zdrowy tryb życia staje się pasją, równie ważna co ćwiczenia fizyczne jest dieta oraz suplementacja. Należy jednak pamiętać, że we wszystkim należy zachować umiar, a początkowo wszelką suplementację warto skonsultować z osobą taką jak trener osobisty.

Bardzo dużą popularnością u osób aktywnych cieszą się suplementy, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej lub zbudowanie masy. Oczywiście są one tylko pomocne w realizacji celu, ponieważ największe efekty i tak daje zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia. Przykładem takiego suplementu jest synefryna, która pobudza organizm (podobnie jak kofeina), a my jesteśmy w stanie intensywniej przeprowadzić trening. Z kolei wspomóc spalanie tłuszczu mogą tabletki zawierające chrom.

Dla sportowców, którzy trenują regularnie i bardzo intensywnie, w zależności od obranego celu istnieją suplementy pomagające w budowaniu masy mięśniowej i kształtowaniu sylwetki. Jednym z najpopularniejszych przykładów jest kreatyna, która naturalnie występuje w organizmie. Jeżeli będziemy przyjmować ją w ramach suplementacji, nasz organizm stanie się wytrzymalszy, a ciało będzie pobudzone do większego wysiłku.

Popularne w świecie sportu są także napoje izotoniczne. Wskazane są nie tylko sportowcom, ale również pracownikom fizycznym. W ich skład wchodzą takie składniki jak sód, wapń, fosfor, magnez czy potas, które dbają o to, by uzupełnić stan elektrolitów w ciele i odpowiednio nawodnić nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *