Jak usunąć ptasie odchody?

sposoby na gołębie

Gołębie miejskie są zmorą dla niejednego mieszkańca metropolii. Okazuje się, że coraz częściej uznawane są nie za atrakcję, ale raczej szkodniki, które swoimi odchodami niszczą poszczególne elementy architektury. Ptasie kupy niezwykle trudno usunąć, do tego jest ich tak dużo, że nie sposób cieszyć się pełną czystością budynków, pomników, samochodów.

O wiele lepiej zapobiegać powstawaniu zanieczyszczeń ptasimi odchodami aniżeli je usuwać. Okazuje się, że dostępne są różne sposoby na gołębie, które pozwalają je odstraszyć. Oczywiście chodzi nam o bezpieczne metody, takie jak systemy kolców czy ustawianie atrap drapieżnych ptaków. Te można jednak montować na wystających elementach elewacji jak balustrady, parapety czy zadaszenia. Raczej nie sprawdzą się na pomnikach, obiektach o niestandardowych kształtach czy strukturze ani na samochodach.

Jeśli nie mamy szansy na skuteczne zabezpieczenie konkretnej przestrzeni przed przebywaniem w niej ptactwa, pozostaje nam wykorzystać skuteczne sposoby, dzięki którym gołębie odchody będą z łatwością usuwane.

Warto pamiętać, że najlepiej ptasią kupę sprzątać od razu. Kiedy zaschnie, może trwale uszkodzić lakier na samochodzie albo farbę na innych obiektach. Później nawet po usunięciu odchodów, na zanieczyszczonej części pozostaną nieestetyczne plamy.

Ponieważ ptasie odchody zawierają masę nieczystości, w tym piachu, a nawet żwiru, zaleca się, by ich usuwanie odbywało się przy wykorzystaniu miękkiej, bawełnianej ściereczki. Najlepiej użyć dedykowanego środka czyszczącego, który będzie też w pełni bezpieczny dla powierzchni. Dobrym preparatem jest na pewno płyn do szyb albo roztwór wody z octem lub roztwór wody z sodą oczyszczoną i cytryną.

Pamiętajmy, by nie stosować metod, które zagrażają życiu ptactwa oraz zdrowiu ludzi. Stosujmy też środki, które będą bezpieczne dla środowiska. Na szczęście takie są łatwo dostępne i takie powinniśmy wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *