Koła do wózków magazynowych – z jakiego materiału powinny zostać wykonane?

wózki magazynowe

Decydując się na zakup nowych kół do wózków magazynowych lub paletowych, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Szczególnie istotny wydaje się dobór właściwego materiału, dostosowanego do specyfiki podłoża, po którym wózek będzie się poruszał, jak również do typu przewożonych towarów.

Wbrew pozorom, spełnienie tych kryteriów jest proste. Zwłaszcza gdy same wózki mają posłużyć do realizacji bardzo zróżnicowanych zadań. Pomocna okaże się jednak dość szeroka oferta produktowa. W dobrze wyposażonym sklepie znajdziemy bowiem wszystkie kółka do wózków, które mają szansę spełnić nasze wymagania oraz potrzeby. Wystarczy tylko dobrze poszukać, a także porównać ze sobą konkretne produkty.

Jakie koła do wózków magazynowych wybrać?

 

Jak można się domyślić, każdy materiał ma swoją specyfikę. Pod uwagę warto wziąć wszystkie wady oraz zalety konkretnych rozwiązań, co pozwoli wybrać ten najlepszy model. Sporą popularnością cieszą się między innymi koła gumowe. Głównie ze względu na to, jak cicho poruszają się zróżnicowanej nawierzchni. Oczywiście pozostaje również kwestia ich wytrzymałości. Z tym bywa różnie, dlatego w wielu przypadków warto decydować się na gumowe koła do wózka, które zostały dodatkowo wzmocnione innym materiałem. Wymienić należy przede wszystkim:

  • koła aluminiowo-gumowe,
  • koła metalowo-gumowe,
  • koła poliamidowo-gumowe.

Przed wyborem konkretnego produktu warto przejrzeć jego specyfikację, która wskazuje, do jakich zadań został przygotowany. Interesować powinno nas przede wszystkim maksymalne obciążenie, podawane w kilogramach.

Czy na rynku oferowane są wyłącznie koła gumowa? Nie, znaleźć można wiele modeli bez dodatku gumy, które także doskonale sprawdzają się podczas przewożenia szczególnie ciężkich towarów. Dobrym na to przykładem są chociażby koła poliamidowe, pneumatyczne i żeliwne. Pod wieloma względami sprawdza się znacznie lepiej od standardowych kół z tworzyw sztucznych.

Zwłaszcza gdy zostaną dobrane również pod względem sposobu montażu i zachowania podczas użytkowania. Niezwykle przydatne są kółka obrotowe, które zdecydowanie zwiększają zakres ruchów wózka. Taki pojazd sprawdzi się nie tylko w magazynie, ale również w wielu warsztatach i halach produkcyjnych. Czyli wszędzie tam, gdzie ogromne znaczenie ma mobilność, przy zachowaniu odpowiedniego udźwigu, pasującego do specyfiki przewożonych towarów. Wszystko to sprawia, że podczas zakupu kół warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *