Nieuczciwe zagrania podczas rozwodu – najczęstsze praktyki

rozwod_z_orzeczeniem_o_winie_konsekwencje

Wielu małżonków podczas rozwodu stosuje nieuczciwe zagrywki. Do podobnych sytuacji dochodzi najczęściej, gdy procesowany jest rozwód z orzeczeniem o winie. Konsekwencje tego typu działań mogą być poważne, dlatego lepiej podejść do sprawy uczciwie i rozsądnie.

Ukrywanie pieniędzy i obniżanie dochodów

Podział majątku to obok kwestii rodzicielskich najtrudniejszy element każdego rozwodu. Wielu współmałżonków stara się ukryć zgromadzony majątek, aby nie został on uwzględniony podczas obliczania zgromadzonego mienia. Inną praktyką jest celowe obniżanie dochodu w celu zmniejszenia wysokości alimentów.

Wykorzystywanie dzieci i oskarżanie o przemoc domową

Jeśli decydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie, konsekwencje ponoszą nie tylko byli małżonkowie, ale również ich potomstwo. Zdarza się, że któraś ze stron manipuluje zeznaniami dziećmi i stara się nastawić je negatywnie do współmałżonka, aby zyskać przychylność sądu. Niektórzy próbują nawet fałszować dowody i dowieść, że jedna ze stron dopuszczała się przemocy domowej. Takie sytuacje są jednak bardzo szybko weryfikowane przez doświadczonych prawników.

Gra na czas i opóźnianie rozwodu

Powszechnym procederem w naszym kraju są również próby blokowania i opóźniania rozpraw sądowych. Jedna ze stron wykorzystuje wówczas m.in. zwolnienia lekarskie lub przedstawia dowody, których weryfikacja może potrwać wiele miesięcy. Receptą na tego typu praktyki jest doświadczony i zaufany prawnik rozwodowy.

Przeczytaj także: Jak szybko się rozwieśc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *