Pierwsze urodziny dziecka – jak je zorganizować?

balony na roczek

Nie ma wątpliwości, że świętowanie pierwszych urodzin dziecka to wielkie wydarzenie w rodzinie. Roczek jest przecież symboliczny i to dlatego imprezę planuje się tak dokładnie. Warto poznać proste triki na organizację rodzinnego spotkania z okazji tak wyjątkowego dnia.

Zabawy urodzinowe dla dzieci

Pierwsze urodziny można zorganizować zarówno w domu, jak i w plenerze czy ulubionej restauracji. Ważne, by było to miejsce, w którym roczniak będzie czuł się swobodnie. Przecież to jego impreza, należy więc przede wszystkim sprawdzić warunki, w jakiej będzie odbywać się spotkanie.
Pierwsze urodziny dziecka to doskonała okazja do spotkania w gronie rodziny. Jest to najczęściej wydarzenie wesołe, ale nie musi być tak huczne, jak na przykład wesele. Częściej urządza się je w dzień niż wieczorem, bo przecież roczne dziecko musi brać w nich udział. To najczęściej uroczystość w formie obiadu albo drobnego poczęstunku.

Układanka Obłędne Koło
Warto zadbać jednak o dekorację, która wprowadzi wszystkich w odpowiedni klimat. Dzisiaj dostępne są balony na roczek i inne gadżety, które symbolizują tak ważne wydarzenie. Na pewno dobrze jest zadbać o dodatkowe atrakcje. Weźmy pod uwagę, że w imprezie urodzinowej małej pociechy wezmą też udział inne dzieci – dmuchańce, pokaz magika czy chociaż animatorka, która zapewni kilka godzin szalonej zabawy dla najmłodszych, sprawdzą się idealnie.
Należy pamiętać też o menu. Dobrze jest zorganizować takie, które będzie smaczne, ale jednocześnie zdrowe. Nie zapominajmy o dzieciach i zaserwujmy sporą ilość najlepszych smakołyków. Ważne, by tort wykonany był z naturalnych składników, dzięki czemu roczniak będzie mógł go skosztować.
Coraz popularniejsze są także atrakcje, z których korzystają nie tylko najmłodsi, ale też dorośli goście. Świetną pamiątką będą na przykład zdjęcia z fotobudki i mini sesje zdjęciowe z tematycznymi akcesoriami. Roczek dziecka obchodzony jest przecież tylko raz, warto postarać się, by ta impreza była niezapomniana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *