Spalanie trocin – na czym polega?

przenośnik ślimakowy do trocin

Spalanie trocin to w pełni ekologiczny proces, który umożliwia pozyskiwanie energii cieplnej z odpadów drewnianych. Można w tym celu wykorzystać kocioł wielopaliwowy, który doskonale nadaje się do spalania takiego materiału. Sam proces spalania trocin jest dość prosty. Wystarczy załadować do komory spalania pieca odpowiednią dawkę paliwa opałowego, następnie uruchomić kocioł i poczekać do całkowitego spalenia.

W wyniku spalania powstaje wysoka temperatura, którą można wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń lub ciepłej wody użytkowej.

Przenośnik ślimakowy do trocin – jak to działa?

Przenośnik ślimakowy do trocin to urządzenie, które pozwala na sprawne transportowanie paliwa opałowego, np. zrębki lub trocin do silosów i na odwrót. Dzięki temu przechowywanie ekologicznego paliwa opałowego jest łatwiejsze, podobnie jak jego transportowanie do pieca wielopaliwowego. Wykorzystanie takiego sprzętu powoduje, że spalanie trocin jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze.

Gdzie można wykorzystać spalanie trocin?

Spalanie trocin, zrębki i innych odpadów drzewnych można wykorzystywać przede wszystkim w zakładach stolarskich, gdzie produkowane są ogromne ilości takich odpadów. Dzięki temu materiał nie marnuje się, a trociny i resztki drewna są przetworzone na energię cieplną.

Jeśli prowadzisz stolarnię lub zakład obróbki drewna, koniecznie zainwestuj w przenośnik ślimakowy do trocin, silosa oraz kocioł wielopaliwowy. Zyskasz praktycznie darmową energię cieplną dla całego zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *