Zlepiające się rzęsy po przedłużeniu – dlaczego tak się dzieje i co na to poradzić?

odżywcze serum do rzęs

Sklejanie się przedłużanych rzęs może być frustrujące i zrujnować ogólny wygląd rzęs – zwłaszcza, jeśli poprawa wyglądu rzęs jest czymś na czym Ci zależy. Czytaj dalej i dowiedz się, jak temu zapobiegać, korzystając z naszych porad dotyczących najlepszych praktyk.

  • Dlaczego moje przedłużone rzęsy zlepiają się?

Sklejanie się przedłużonych rzęs może mieć różne przyczyny, ale główną z nich jest zła technika aplikacji. Podczas przedłużania rzęs ważne jest, aby technik odizolował każdą naturalną rzęsę przed założeniem przedłużenia, aby zapobiec „sklejeniu” lub zlepianiu się – inaczej nawet najlepsza odżywka dla rzęs nic na to nie poradzi.

To nie tylko źle wygląda, ale może być również bolesne i szkodliwe dla naturalnych rzęs. Właściwa pielęgnacja z pomocą odżywki do rzęs jest również niezbędna, aby zapobiec tymczasowemu zbrylaniu się na skutek gromadzenia się oleju lub braku szczotkowania. Warto więc stosować się do wskazówek ekspertów, aby uniknąć sklejania się rzęs i je naprawić, aby uzyskać nieskazitelne i wygodne przedłużenie rzęs.

Jeśli przedłużanie rzęs nie zostanie prawidłowo nałożone, mogą zacząć się zlepiać. Może się to zdarzyć w przypadku użycia zbyt dużej ilości kleju lub nieprawidłowego rozmieszczenia rzęs. Podobnie niskiej jakości rzęsy do przedłużenia mogą być powodem. Ponadto, jeśli doczepki są wykonane z włókien syntetycznych, które są zbyt ciężkie lub sztywne, mogą łatwiej się zlepiać.

  • Posklejane rzęsy po przedłużeniu – co możesz z tym zrobić?

Jeśli Twoje przedłużone rzęsy są sklejone, możesz wykonać kilka kroków, aby je rozplątać. Przede wszystkim delikatnie je wyszczotkuj. Użyj czystej szpulki lub szczoteczki do rzęs, aby delikatnie oddzielić zbite rzęsy.

Zacznij od nasady rzęs i delikatnie przeczesz przedłużenia, kierując się ku końcówkom. Pomoże to rozdzielić wszelkie grudki i nadać rzęsom bardziej naturalny wygląd. Na koniec zastosuj pod oczy Revitalash Aquablur i poczuj kompleksową ulgę. Jeśli Twoje rzęsy są szczególnie sklejone, możesz je rozdzielić za pomocą czystego grzebienia do rzęs. Bądź bardzo delikatna, aby uniknąć uszkodzenia przedłużeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *